مقالات

چرا روي پل صدر خلاف نمي‌شود؟
اولا رانندگان طبقه دوم همان طبقه اولی‌ها هستند. دوما طبقه دومی‌ها تا لحظه‌ای که روی پل هستند بین خطوط رانندگی می‌کنند، بوق نمی‌زنند، کمتر جلوی هم می‌پیچند و صبر دارند، اما به محض اینکه از روي پل صدر وارد طبقه اول–اتوبان صدر- می‌شوند تغییر رفتار می‌دهند و همه کارهایی را که در طبقه دوم انجام نمي‌د ادند، مرتكب مي‌شوند

والدین و افت تحصیلی

افت تحصیلی علل متفاوت بسیاری دارد و اما در این میان والدین نقش مهمی در رهنمود دانش آموز ایفا می‌کنند.


ترس از مهد کودک و مدرسه
ترس واکنشی است طبیعی، لازم، مهم و مفید در صورتی که به طور کامل کنترل و به طور منطقی تعبیر شود باعث می‌شود که شخص در مواجهه با مشکلات بیشتر احتیاط کند. واتسون پایه‌گذار مکتب رفتارگرایی عقیده دارد که ترس یکی از صد غریزه یا انگیزه‌‌ای است که انسان با آن به دنیا می‌آید.

می‌خواهم مسئولیت پذیر باشی

همه‌ی ما دوست داریم فرزندانی مسئولیت پذیر داشته باشیم؛ اما چطور می‌توانیم اطمینان یابیم که فرزندانمان این درس‌ها را به خوبی آموزش می‌بینند؟


در دنیای مجازی، همراه فرزندانتان باشید

در مورد مسائلی كه در رابطه با فعالیت‌های رایانه‌ای و اینترنتی در خانه و مدرسه برای كودك اتفاق می‌افتد چه اطلاعاتی دارید؟ در این نوشتار به بررسی این مسئله می‌پردازیم.


چهارشنبه آخر سال چرا سوری شد؟
آخرین سه شنبه ی آخر سال را شب چهار شنبه سوری می گویند. شبی است که امروزه فقط بوته افروزی آن مانده است. این کار را عصر سه شنبه ی آخر سال که آخرش چهارشنبه است انجام می دهند. بدین ترتیب که کوپه های هیزم را روی هم می گذارند خورشید که غروب کرد هیزم را در حیاط خانه یا در کوچه یا در میدان باز آتش می زنند . 

ویژه نامه دانش آموزی آقای قلم 9 دی ماه 92

آقای قلم.pdfویژه نامه دانش آموزی آقای قلم 27 آذر 92
ghalam12.pdf

ویژه نامه دانش آموزی آقای قلم بیستم آذر 92
اقای قلم.pdf

ویژه نامه دانش آموزی آقای قلم آذر 92
آذر 92.pdf
 

 در این بخش از سایت مقالاتی با موضوعات تربیتی و آموزشی قرار  دارد. شما نیز میتوانید با ارسال مقالات و تحقیقاتتان ما را در پر بار کردن هرچه بیشتر این بخش یاری نمایید. مطالب خود را به آدرس info@emad-ac.ir ارسال نمایید تا بعد از تایید با نام شما در سایت قرار گیرد.